{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
1500 TL ve üzeri Kargo Bedava
İlk Alışverişlerde Hoş Geldin %5 indirimi - e-mail iletişim onayınız gereklidir.
İşBankası'na 6 taksit. İşCep veya Maximum Mobil'den kampanyaya katılın, tek seferde yapacağınız 10.000 TL ve üzeri ilk alışverişinize 750 TL MaxiPuan kazanın!
0 0

KULLANIM KOŞULLARI

HOŞ GELDINIZ

TUMI web sitesine (bundan böyle “Site” olarak anılacaktır), TUMI markasına ait resmi online mağazasına hoş geldiniz. Aşağıda yer alan kullanım şart ve koşullarını dikkatli bir şekilde okumanız gerekmektedir. Burada aksi belirtilmedikçe, TUMI ve Kullanıcıları arasındaki ilişki sadece Kullanıcı tarafından okunan ve kabul edilen Hüküm ve Koşullara tabiidir. Bu şart ve koşulları tam olarak kabul etmiyorsanız, lütfen Siteyi kullanmayınız.

Web sitesinin bünyesinde bulunan hizmetlerin zaman zaman kullanımıyla ilgili ya da sitede yer alan ürünlerin satın alım sürecinde geçerli olan ek referanslar, kurallar ve politikalar bulunmaktadır. Tüm belirtilen referanslar web sitesine dahil edilmiştir ve site kullanımında uygulanacaktır.

TUMI zaman zaman websitesinde değişikliklerle ilgili bildiri yayınlayarak Şartlar ve Koşulları değiştirebilir. Bu değişikliğin yayınlanmasından sonra müşteri tarafınızdan kullanılması, değişen şartların kabulünü teşkil etmektedir.

Bu Hüküm ve Koşullarda kullanılan tanımların anlamı için lütfen bölüm 18’e bakınız.

  TANIMI

Samsonite Seyahat Ürünleri San. ve Tic. AŞ (Yeşilköy mah. Atatürk cad. IDTM Blokları A2 Blok No: 10 K: 5 No:209 Yeşilköy – Bakırköy / İstanbul) websitesinde görüntülenen ürünlerin satıcısıdır.

İletişim Bilgileri: +90 212 692 23 00

Email: info.tr@tumi.com

  İÇERİK DOĞRULUĞU

TUMI, sitede yer alan bilgileri güncellemek le mükelleftir. Ancak, sitede oluşabilecek hataların hiç olmamasını da garanti etmek mümkün değildir. Bu sitede yayınlanan bilgiler ve diğer materyaller yanlışlıklar veya yazım hataları içerebilir. Ürünlerin ağırlıkları, boyutları ve hacimleri sadece yaklaşık değerlerdir. TUMI sitede ürün bilgilerinin doğru olması ve ürünlerinin renklerini olabildiğince doğru bir şekilde göstermek konusunda maksimum özeni göstermektedir. Ancak, dijital ekran ayarları ve teknik nedenlerden dolayı müşterilere teslim edilen ürün renklerinin doğru yansıtılacağını garanti edememektedir.   Sitedeki bilgilere, kullanıcılara bildirimde bulunmaksızın, belirli aralıklarla değişiklikler yapılmaktadır. TUMI, siteyi istediği zaman kendi takdirine bağlı olarak değiştirme hakkını saklı tutar. Sitede yer alan işlevlerin, burada yer alan herhangi bir materyalin veya içeriğin kesintisiz ya da hatasız olacağını, kusurların düzeltileceğini, siteyi veya onu kullanıma sunan sunucunun virüs veya diğer zararlı bileşenlerden arınmış olduğunu garanti etmez. TUMI, sınırlama olmaksızın, içerik ve burada yer alan herhangi bir hata dahil olmak üzere sitenin kullanımından sorumlu olmayacaktır.

Kabin valizleri / el bagajı kuralları: Kabin içi / el bagajına uygun olarak listelenen ürünlerin mevcut havayolu koşullarına uyum sağlanması konusunda özen gösterilmektedir. Bir havayolu diğer check-in standartlarını uygularsa veya farklı bir koşul sunarsa TUMI bu durumdan sorumlu tutulamaz.

  FİYAT POLİTİKASI

Sipariş ettiğiniz ürünlerin fiyatı, siparişinizi onayladığınız anda sipariş ödeme ekranında görüntülenen fiyattır ve siparişinizin alındığını teyit eden e-posta teyidinde onaylanır. Tüm fiyatlar KDV ve kargo ücretleri dahil olmak üzere TL cinsindendir.

Sipariş ettiğiniz ürünlerin ya da teslimat ücretinin fiyatında bir hata mevcutsa en kısa sürede müşteriye bilgisi verilecektir ve siparişi güncel fiyattan onaylama ya da siparişi iptal etme seçeneği sunulacaktır. Siparişin iptal edilmesi durumunda ürünler için kredi kartlarından çekilen tutar için müşteriye geri ödeme yapılacaktır.

  ONLINE SİPARİŞ

Web sitesi üzerinden 18 yaşında veya 18 yaşından daha büyük bir yetişkin iseniz sipariş verebilirsiniz. Sipariş süreci aşağıdaki adımlardan oluşmaktadır:

  Satın almak istediğiniz ürünü/ürünleri sepetinize ekleyiniz.
 • Teslimat / Fatura adreslerini giriniz.
 • Ödeme türünü seçerek ödeme bilgilerini giriniz.
 • Satış Sözleşmesini / Şart ve Koşulları Kabul ediniz.
 • Siparişinizi sonlandırmadan once seçiminizi gözden geçiriniz, kargo ücreti de dahil olmak üzere siparişinizin toplam tutarını control etmeniz gerekmektedir.

Siparişler oluşturulduktan sonra, müşterilere siparişlerinin alındığına dair teyit eden bir e-posta gönderilmektedir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde sipariş tutarı kredi kartından ayrılmaktadır. Yapılan ödemelerle ilgili sipariş bilgisini içeren bir bildirim gönderilmektedir. Ürünler gönderilir gönderilmez, kullanıcılara “Kargo Bildirim Maili” iletilmektedir. Tüm siparişler, ürünlerin gönderilme sırasındaki mevcudiyetine tabidir.

TUMI, herhangi bir nedenle siparişi/siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

  ÖDEME

Web sitesinde geçerli olan ödeme şekilleri sitemizde belirtilmiştir. Ödemeler TL cinsinden yapılmaktadır. İnternet dolandırıcılığı ve güvenli ödeme hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen sitedeki “Gizlilik Poliçeleri”ne bakınız.

TUMI, fiyat ve nakliye ücretleri ile olası gecikme faiz ve / veya tazminat ödemelerini tam olarak alabilene kadar satılan mallarda ünvan tutar.

  SATIŞ SÖZLEŞMESİ

TUMI, ürünleri gönderirken TUMI ile aranızda satış sözleşmesi olmayacaktır. Web sitemizdeki tüm bilgiler sadece tedavi amaçlı bir tekliftir ve teklif veya tek taraflı bir sözleşme değildir. Siparişiniz, ürünlerimizi satın almanız için bağlayıcı bir tekliftir. Satış, malların size gönderildiği Nakliye Bildirimi E-postası aracılığıyla size bildirimde bulunduğumuzda sadece tarafımıza bağlanacaktır.

TUMI, aşağıdaki durumlarda tamamen veya kısmen bir siparişi reddetme hakkını saklı tutar:

  Ürün mevcut değilse;
 • Fatura bilgileriniz doğru değilse veya doğrulanamazsa;
 • Siparişiniz, güvenlik sistemleri tarafından sıra dışı bir sipariş veya dolandırıcılıktan etkilenen bir sipariş olarak işaretlenirse;
 • Banka havalesi ödemeniz / rezervasyonunuz zamanında alınmazsa;
 • 18 yaşın altında olduğuna inanmak için bir nedenimiz varsa;
 • Bir satıcı olduğunuzu düşünmek için bir nedenimiz varsa;
 • Fiyat teklifinde bir hata varsa;
 • Müşteri tarafından sağlanan adrese ulaşılamazsa;
 • Mücbir sebep durumunda.

  TESLİMAT

Oluşturulan siparişe göre satın alınan ürünlerin Müşterilere ulaştırılması konusunda TUMI sorumluluklarını yerine getirecektir. Gönderim ile ilgili olarak “garanti bir süre” belirtilmez. Yanlış iletilen adres bilgileri müşteri sorumluluğundadır ve ek ücretlere neden olabilir.

Tüm TUMI ürünleri Samsonite Türkiye tarafından gönderilecektir. Sipariş edilen ürünler belirtilen zaman dilimi içerisinde teslim edilmez ise müşteriler sipariş numarasıyla müşteri ilişkileri departmanıyla iletişime geçmelidirler. Satış sözleşmesi maddeleri de dikkate alınarak ilgili ürünler için iade talep edilebilir. Uygun şartlar dahilinde müşteriler ürün teslim tarihi belirtebilirler. Belirtilen teslimat tarihi içerisinde ürünler teslim edilmezse TUMI satış sözleşmesini sona erdirebilir ve müşteriler ilgili ürünler için iade talebinde bulunabilir.

TUMI anlaşmalı kargo firması Aras Kargo ile çalışmaktadır. Teslimat sırasında siparişin teslim alındığına dair müşteri imzası gerekmektedir. Teslimat sırasında adreste bulunamama durumlarında alternatif bir teslimat tarihi ayarlamak için müşterilerin kargo şirketi  ile iletişime geçmesi gerekmektedir..

  ARIZALI ÜRÜN VEYA YANLIŞ TESLİMAT

Gönderinizin teslimat esnasında doğru olup olmadığı kontrol edilmelidir. Siparişle ilgili tutarsızlıklar veya sorunlar varsa, lütfen aşağıdaki madde 9'da açıklanan iade prosedürünü uygulayınız. Ancak TUMI tarafından gerçekleşen hatalar nedeniyle (yanlış ürün gönderimi vs.) iade sürecinde oluşan masraflar TUMI’nin sorumluluğundadır. Doğru / Yeni ürün gönderimi için müşterilere tekrar mail yoluyla kargo bilgilendirmesi yapılmaktadır.

  İADE FORMU

8.maddede belirtildiği gibi herhangi bir ürünün iade edilmesi veya yanlış ürünlerin geri gönderilmesi veya TUMI tarafından kabul edilmiş iade durumlarında, lütfen aşağıdaki belirtilen prosedürü uygulayın. Bu işlemi, 10. maddede belirtilen yasal iade / iptal işlemlerinde de kullanabilirsiniz.

  Lütfen iade formunu doldurunuz. Iade formuna istinaden tarafınıza konuyla ilgili bilgilendirme maili iletilecektir.
 • İade edilecek ürünleri, kargo sırasında oluşabilecek hasarı önlemek için orijinal kutusunda orijinal ambalajında, orijinal etiketleri ile birlikte, kullanım talimatları, garanti belgeleri ve diğer etiketleriyle ve ambalajlar ile beraber göndermeniz gerekmektedir.
 • Lütfen iade formunun çıktısını alınız ve iade edilen ürün paketine yapıştırınız. İade formundaki tüm bilgilerin eksiksiz doldurulduğundan emin olunuz.
 • İade talimatlarının dikkatlice okunması gerekmektedir. İade talimatlarında da belirtildiği gibi kargo firmasıyla iletişime geçilmelidir.
 • İade şartlarının tümüne uyulmadığı takdirde, iadenin 14 iş günü içinde neden onaylanmadığı ile ilgili olarak açıklama e-postasıyla müşterilere bilgi verilecektir.

Yalnızca online site üzerinden satın alınan ürünler iade edilebilir. Bunun dışında herhangi bir iade için, ürünleri satın aldığınız mağazaya başvurmanızı öneririz.

  MESAFELİ SATIŞ / İADE VE İPTAL HAKKI

Müşterinin şartnamelerine yapılan malların tedariği için geri çekme / iptal etme hakkı veya açıkça kişiselleştirme hakkı yoktur.

İptal Hakkı

Herhangi bir sebep belirtmeksizin iade / satış iptali hakkı 14 iş günüdür.

Geri çekme / iptal süresinin süresi,  siparişin teslim edildiği günden itibaren 14 iş günü sonra veya müşteri tarafınızdan sipariş edilen birden fazla ürüne ilişkin bir satış sözleşmesi olması ve ürünlerin ayrı ayrı teslim edilmesi durumunda, satın aldığınız günden itibaren 14 iş günü sonra sona erecektir.

Müşteri, geri çekme / iptal etme hakkını kullanmak için, bu sözleşmeyi açık bir beyan ile iptal etme kararını bildirmelidir

        İptalin etkileri

Müşterilerin satış sözleşmesinden geri çekilmesi / iptal etmesi durumunda teslimat masrafları dahil olmak üzere müşterilerden alınan tüm ödemeler müşterilere geri ödenecektir. (en düşük maliyetli standart teslimat türü dışında bir teslimatı seçerseniz ortaya çıkan ek masraflar hariç)

Kayıp, sizden gereksiz bir şekilde ele alınması sonucunda, sağlanan malların değerinde kayıp için geri ödeme yaparız.

Bu sözleşmeden çekilme kararının TUMI’ye bildirildiği günden itibaren 14 iş gününden daha geç olmamak kaydıyla, gecikme olmaksızın geri ödemeler yapılacaktır.

Aksini açıkça kabul etmedikçe, ilk işlem için kullanılan ödeme şekli kullanılarak geri ödeme yapılacaktır.

Ürünler, iade formunda açıklanan şekilde toplanacak ve bunlarla ilgili masraflar şirket tarafından üstlenilecektir. Ürünlerin, İade Formu'nda belirtilenler yöntemler dışında geri gönderilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde müşteriler maliyet ve sorumluluğu kabul etmiş olur.

  SORUMLULUK SINIRLAMASI

Bu satış sözleşmesinin hüküm ve koşulları, müşterilerin yasal haklarını etkilemez. Müşterilerin kullanımlarından, site içeriğinden veya sözleşmeden kaynaklanan başka bir web sitesine olan herhangi bir bağlantının kullanılmamasından kaynaklanan gecikmeler veya kullanımdan kaynaklanan gecikmeler veya kullanımdan kaynaklanan herhangi bir zarardan (kar kaybı veya kullanım kaybı dahil) TUMI sorumlu değildir.

Temsil (hileli olmadıkça), genel hukuk vergisi veya satış sözleşmesinin açık veya zımni herhangi bir şartı altında TUMI müşterilerine karşı sorumlu olmayacaktır:

(a) Ürünlerin ve ilgili hizmetlerin tedariği veya bunların kullanımı ile ilgili olarak ortaya çıkan satış sözleşmesi sırasında satış sözleşmesindeki iki tarafça öngörülemeyen herhangi bir zarar;

(b) tarafımızdan herhangi bir ihlalin neden olmadığı kayıplar;

(c) iş veya ticaret zararları.

Satış sözleşmesi ile ilgili tüm sorumluluğumuz, söz konusu ürünlerin satın alım fiyatını geçmeyecektir.

TUMI, satış sözleşmesine uygun sipariş edilen ürünleri tedarik etmek için yasal bir görev altındadır.

  GARANTİ

(a) Yasal Garanti:

Tüketiciler yasal garantiye hak kazanır. Teslimat sırasında malların uygunluğunun eksikliğini kapsar. Satıcı, yasal garanti içerisindeki ilgili malları (veya parçaları) ücretsiz olarak değiştirmeyi veya onarmayı taahhüt eder. Satıcı, onarım masraflarının orantısız olması veya bir onarımın imkansız olması durumunda ürünü değiştirme hakkını saklı tutar. Tüketici, teslimatı takip eden 6 aylık bir sürenin ardından ortaya çıkan kusurların teslimat sırasında gerçekleştiğini gösterme ispatı yüküne sahiptir.

(b) Ticari Garanti:

TUMI ayrıca bazı ürünler için ek bir ticari garanti sunmaktadır. Bu garantinin detayları için lütfen garanti kartına ve / veya Siteye bakınız.

  ÖNERİ, ŞİKAYET, BİLDİRİM VE MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Herhangi bir sorunuz varsa veya Sitemizdeki bilgilere ulaşmada teknik sorun yaşıyorsanız  lütfen bizimle iletişime geçin: info.tr@tumi.com

  KULLANIM SINIRLAMASI VE FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Sitede kullanılan tüm marka adları, ürün adları ve unvanlar TUMI veya üçüncü şahısların ticari markaları veya ticari marka sahiplerinin ticari markaları veya ticari isimleridir. Bu tür ticari markaları veya ticari isimleri sahiplerinin haklarının ihlali teşkil edebileceğinden başkaları tarafından kullanılamaz veya çoğaltılamaz. Tüm Site tasarımı, metinler, belgeler, filmler ve diğer hizmetler ile bunların seçimi ve düzenlenmesi ve bu Sitede yer alan diğer tüm materyaller, TUMI veya tedarikçilerinin telif hakları ile korunmaktadır. Bir sipariş vermek veya Site'yi bir alışveriş kaynağı olarak kullanmak amacıyla, yalnızca Site bölümlerini elektronik olarak kopyalamanıza ve yazdırmanıza izin verilir. Sitede yer alan bilgi ve malzemelerin, yukarıda belirtilenler dışında değişiklik, modifikasyon, dağıtım veya (yeniden) yayınlama gibi başka herhangi bir şekilde kullanılmasına izin verilmez. Bu Siteden materyal ve bilgi kullanmak isterseniz, TUMI'nin önceden yazılı onayını almanız gerekmektedir.

  SİTEYE İLİŞKİN BİLGİLER VE ÖNERİLERİN KULLANIMI

TUMI'ye sağladığınız ya da Site ile ilgili Site üzerinden ya da Site üzerinden herhangi bir materyal, bilgi, öneri veya yorum gönderebilmeniz durumunda, TUMI'nin işini yürütme şekli ya da Sitenin işletilmesi durumunda TUMI bu malzemeyi kullanma hakkını saklı tutar. TUMI'ye, bu tür bilgileri ve materyalleri tamamen veya kısmen kullanmak ve yayınlamak için münhasır olmayan, kalıcı, dünya çapında, telifsiz bir lisans vermekte serbestsiniz. Bununla birlikte, TUMI tarafından tanımlanabildiğiniz bilgi (adınız, adresiniz, sosyal güvenlik numaranız ve telefon numaranız gibi), aşağıda tartışılan Site'nin Gizlilik Politikası tarafından yönetilecektir.

  YENİ ÜRÜNLER, ÖZELLİKLER VE SÜREÇLERE YÖNELİK ÖNERİLER

(a) Teslimat ile ilgili TUMI bu yükümlülükleri kabul etme ve sürdürme konusunda hiçbir taahhütte bulunmaz ve yükümlülük altına girmez.

(b) TUMI, kendisine sunulan herhangi bir materyali muhafaza etme, kopyalarını yapma ve dosyalarında saklama hakkına sahip olacaktır.

(c) TUMI tarafından herhangi bir yükümlülük kabul edilmez veya TUMI ve sizin tarafınızdan imzalanmış resmi bir yazılı anlaşma yapılmadıkça veya kabul edilmedikçe, teslimiyetin alınmasından veya incelenmesinden ima edilebilir ve daha sonra da TUMI'nin yükümlülükleri yalnızca bu yazılı anlaşmada belirtildiği gibi olacaktır.

  GİZLİLİK POLİTİKASI

Müşterilerimizin bilgileri ve gizliliği bizler için çok önemlidir. Kişisel bilgilerin site içerisinde nasıl kullanılacağına dair her iki tarafın da (Müşteri ve TUMI) anlaştığı kabul edilmiştir. Gizlilik Politikamızı www.tumi.com.tr adresinde bulabilirsiniz. Müşteriler sitemizden sipariş vererek, kişisel verilerinin Gizlilik Politikası koşulları altında toplanmasını, kullanılmasını ve aktarılmasını kabul etmiş olurlar.

  TANIMLAMALAR

Bu şartlar ve koşullar kapsamında, aşağıda belirtilen şartlar, aksi açıkça belirtilmedikçe aşağıdaki anlama sahip olacaktır:

• Şartlar ve Koşullar: bu şartlar ve koşullar ile tüm eklemeleri veya güncellemeleri.

• Sipariş: Şartlar ve Koşulların 4. maddesinde tarif edildiği gibi sipariş sürecinin sonucu.

• Kullanıcı: Bu Sitenin adresini girerek veya bir bağlantıyı takip ederek bu Siteyi ziyaret eden ve bunu bilgi amaçlı veya sipariş vermek için kullanan biri.

• TUMI: Samsonite Seyahat Ürünleri San. Ve Tic AŞ, Yeşilköy, IDTM Blokları A2 Blok Kat:5 No:209 Bakırköy/ İstanbul kayıtlı ofisine sahiptir. Fikri mülkiyet hakları ile ilgili olarak "Samsonite", 13-15 Avenue de la Liberté, L-1931 Lüksemburg ve B147735 Şirket numarası ile kayıtlı ofisi ile Samsonite IP Holdings Sarl anlamına gelir.

• Site: www.tumi.com.tr adresi altında bir araya getirilen bir web sayfası koleksiyonu.

  YÖNETİM HUKUKU

Şartlar ve Koşulların geçerliliği, yorumlanması ve / veya uygulanması ile ilgili herhangi bir ihtilaf sadece Türkiye yasaları ve Türk mahkemeleri tarafından yönetilmektedir. Bu madde yasal haklarınızı etkilemez. Kullanıcı, Sitenin kullanımına ilişkin bir ihtilaf durumunda, elektronik kanıtların (örneğin e-postalar, yedeklemeler, vb.) Geçerli bir kanıt olarak kullanılabileceğini kabul eder.

Şartlar ve Koşullardan herhangi biri geçersiz ve geçersiz veya uygulanabilir değilse, diğer şartlar ve koşullar geçerli olmaya devam edecek ve hükümsüz ilan edilen hükmün kanunun belirlediği sınırlar dahilinde geçerli kalacaktır.

  TÜM SÖZLEŞME

Bu Şartlar ve Koşullar, Kullanıcı ile uygulanan tüm önceki şartların yerine geçer.

Bu Siteyle ilgili herhangi bir soru, açıklama veya teknik sorun için lütfen bizimle iletişime geçin.

Bu şart ve koşullar en son 25 Nisan 2018 tarihinde güncellenmiştir.